מילוי להחלקת קמטים

סוג הרדמהמשך הטיפולתוצאהטיפול המשך
משחת אילחוש מקומית10-20 דקותמיידית, תוצאה סופית אחרי שבועאחרי חצי שנה עד שנה

קמטים הם מסממני הזדקנות העור שמתחילה להראות בגילאי 30 (ואף קודם), ותלויה בגורמים שונים,  כמו גנטיקה, חשיפה לשמש,  עישון ועוד. מילוי הקמטים מהווה טיפול חשוב להצערת הפנים. ישנם קמטים שניתן לשפר באמצעות בוטוקס,  למשל, קמטי הזעף שבין הגבות,  קמטי המצח או צידי העיניים. עם זאת, באזורים אחרים בהם הבוטוקס לא מתאים (או לא פתר את הבעייה),  ניתן למלא קמטים בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית.

 

מהי  חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית (HA) היא חומר טבעי המצוי בגוף, במיוחד בעור, במפרקים וברקמות החיבור. הוא ממלא תפקיד חשוב בשמירה על לחות העור, נפח וגמישות – דבר שהופך אותה לאידאלית עבור עיצוב הפנים והצוואר ומילוי קמטים. עצם המצאות החומר באופן טבעי בגוף הופך אותו לאופציה טבעית, בטוחה ויעילה למטרה זו. השפעתה זמנית ונמשכת בין 6-12 חודשים.

 

כיצד החומצה ההיאלורונית פועלת?

כאשר החומצה ההיאלורונית מוזרקת למילוי קמטים, היא פועלת על ידי משיכה ושמירה של מולקולות מים, מה שעוזר למלא את הקמטים ולהוסיף נפח לאזורים שהוא חסר. אפקט נוסף הוא המרצת ייצור סיבי הקולגן והאלסטין בעור, מה שמשפר עוד יותר את גמישות העור והלחות.

 

כיצד מתבצע מילוי קמטים בפנים?

שלבי הטיפול:

 1. התייעצות: בפגישת היעוץ הרופא יתייחס לציפיותייך ומטרותייך בטיפול. לאחר בדיקתך הוא יתייחס למכלול הבעיות בפנייך, ויציע לך גישה של טיפול משולב חומרים ושיטות, לפי שלבים מובנים ומתוכננים מראש. מטרתו היא לנסות ולתקן את הפגמים שנוצרו במהלך השנים ברקמות הפנים השונות. לאחר בדיקתך, הרופא ימליץ לך איפה וכמה רצוי להזריק בהתאם לצרכים שלך. לעיתים ההזרקה נעשית במספר שלבים (במספר ביקורים),  על מנת לקבל את התוצאה המיטבית.

 

 1. צילום הפנים.

 

 1. הכנה: משחת הרדמה מקומית (לא חובה), לאחר מכן חיטוי העור.

 

 1. הזרקה: הרופא יזריק למילוי הקמטים כמויות קטנות של חומצה היאלורונית באמצעות מחט דקה מאוד. מספר ההזרקות וכמות חומר המילוי יהיו תלויים בצרכים ובמטרות האישיות שלך.

 

 1. טיפול שאחרי: לאחר ההזרקה, את עלולה לחוות מעט נפיחות, חבורות ורגישות באזור המטופל. תקבלי הנחיות כיצד לטפל בימים שלאחר ההליך, כגון הימנעות מפעילות מאומצת ומריחת קרם להפחתת הנפיחות. ניתן לעסות בעדינות במידה ותרגישי גושישים באזור ההזרקה. חשוב לעקוב בקפידה אחר הוראות אלה כדי להבטיח תוצאות מיטביות ולמזער את הסיכון לסיבוכים. שתיה מרובה מומלצת.

 

 1. מעקב: שבועיים-שלושה לאחר ההליך תחזרי למעקב כדי להעריך את התוצאות ולהבטיח שאת מרוצה מהתוצאה.

 

למי מתאים הטיפול?

כל מי שמפריעים לה או לו הקמטים בפנים או בצוואר ומעוניין/ת בהצערת הפנים.

 

לכמה זמן נמשך האפקט?

ישנם חומרים ואזורים בפנים שהתוצאות נשארות לחצי שנה ולעומת זאת חומרים אחרים או אזורי פנים שהשפעתם נשמרת עד שנתיים.

 

מה צריך לבצע לפני הטיפול?

 1. ייעוץ: וודאי כי קבעת פגישת ייעוץ הרופא כדי לדון במטרות ובציפיות שלך, להעריך את התאמתך להליך, ולהתייחס לכל שאלה או דאגה שיש לך.
 2. הימנעי ממדלל דם: בשבוע שלפני ההליך, הימנעו מנטילת תרופות או תוספי מזון מדללי דם, שכן אלו עלולים להגביר את הסיכון לחבלות ודימומים. כמה דוגמאות כוללות אספירין, איבופרופן, ויטמין E ותוספי אומגה 3. יש להתייעץ עם רופא/ת המשפחה ולקבל אישור להפסקת מדלל הדם.

 

 1. הקפידו לשתות מים: הקפידי לשתות הרבה מים ולהישאר רוויה בימים שלפני ההליך, שכן זה יכול לעזור למזער נפיחות וחבורות. חשוב לשתות טוב גם אחרי ההזרקה.

 

 1. הימנעי מאלכוהול: הימנעי מצריכת אלכוהול לפחות 24 שעות לפני ההליך, מכיוון שזה יכול גם למזער את הנפיחות והחבלות.

 

 1. הימנעי מעישון: אם אתם מעשנים, נסי להפסיק לעשן או לפחות להפחית בעישון מספר ימים לפני ההליך, שכן עישון עלול לפגוע בתהליך הריפוי.

 

 

מהם הסיבוכים בטיפול?

כמו בכל הליך אסתטי, ישנם סיכונים ותופעות לוואי, השכיחות ביותר כוללות נפיחות, חבורות ורגישות באזור המטופל.  חשוב לדון בכל הסיכונים עם הרופא לפני ביצוע הליך מילוי הקמטים.

מאמרים ומידע

הזכויות על מסמך זה ונוסחו שמורות לדר' אורי פלג. המידע במסמך זה הינו כללי ומיועד להשלמת מידע למטופלים בלבד. אין להשתמש במסמך זה, בחלקו או בכולו, לצורך פרסום המידע הרשום בו בכל צורה שהיא (בכל מדיה כתובה או אלקטרונית, הרצאה מול קהל וכו'), ללא אישור מראש ובכתב מדר' אורי פלג. כל הכתוב במסמך זה אינו תחליף לייעוץ פרטני אצל רופא מומחה

להתחלת השיחה
אפשר לעזור?
היי 👋 כאן נציג ממרפאת אורי פלג,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן