ניתוחים

ההחלטה לגבי צורך בניתוח היא מורכבת ודורשת שיקול דעת וניסיון רב. ישנם מצבים בהם ניתוח לא מתאים או לא יעיל.

מצד שני, ישנם מצבים בהם דרוש ניתוח ללא דיחוי.
למשל, ישנם גידולים ממאירים בהם נעדיף טיפול ראשוני בכמותרפיה והקרנות וישנם כאלה שיש לנתח בדחיפות. לעומתם, בגידולים שפירים בבלוטות הרוק (פרוטיס או בלוטת רוק תת לסתית) הטיפול הוא בניתוח בלבד. כך גם בגידולים/גושים של בלוטת התריס, הדורשים ניתוח להסרתם. באופן דומה, מרבית הגושים באף-סינוסים דורשים ניתוח. בסינוסיטיס כרונית (יש הרבה סוגים, אך לא נפרט כאן הכל) נעדיף תחילה טיפול תרופתי, אך מרבית המטופלים יגיעו לניתוח ויצטרכו להמשיך גם לאחריו טיפול תרופתי כדי להקל באופן משמעותי על התסמינים.

סיכונים, או סיבוכים בשפת הרפואה אינם נפוצים מאוד לשמחתנו. בתחום אא"ג אנחנו מנתחים באזורים הסמוכים לעיניים ולמוח. כמו כן, לעיתים קרובות אנו עוברים בצמוד לעצבים חשובים, כגון עצב הפנים שמניע את שרירי הפנים (הבעות, סגירת העיניים וכו), עצבי הגרון שמניעים את מיתרי הקול, עצב מרים הכתף, עצב שמניע את הלשון ועוד. מבנים סמוכים נוספים הם כלי הדם הגדולים בצוואר, קנה הנשימה, הוושט ועוד. כל אלו מחייבים אותנו לשליטה מושלמת באנטומיה ולטכניקה ניתוחית קפדנית.

כל אלה הינם כלים חשובים לביצוע מדוייק, בטוח ומוצלח של כל ניתוח. כבכל תחום אחר, הסיבוכים הנפוצים יחסית הם דימום (בעיקר בניתוחי אף וסינוסים, שקדים ושקד שלישי). באופן כללי, סיבוכים קורים בשיעור נמוך מאוד מהמנותחים, כולל דימום. כמובן שתקבלו מראש הסבר מפורט על הסיבוכים הספציפיים לניתוח שהומלץ לכם. במקרה של סיבוך אהיה זמין ואטפל בכם באופן אישי.

יש מקרים בהם אפשר לוותר או לדחות את הניתוח, כך למשל במצבים בהם הבעייה אינה מסכנת חיים, אינה חמורה ואינה מסבה סבל ניכר – ניתן לדחות ניתוח. כך גם במידה וקיים טיפול תרופתי שנותן הקלה משמעותית וממושכת. ובכל מקרה, חשוב לדון על זה עם הרופא המומחה.


חשוב! כל הכתוב באתר זה מטרתו לספק מידע כללי ואינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני אצל רופא מומחה.

מאמרים ומידע

 

 

הזכויות על מסמך זה ונוסחו שמורות לדר' אורי פלג. המידע במסמך זה הינו כללי ומיועד להשלמת מידע למטופלים בלבד. אין להשתמש במסמך זה, בחלקו או בכולו, לצורך פרסום המידע הרשום בו בכל צורה שהיא (בכל מדיה כתובה או אלקטרונית, הרצאה מול קהל וכו'), ללא אישור מראש ובכתב מדר' אורי פלג. כל הכתוב במסמך זה אינו תחליף לייעוץ פרטני אצל רופא מומחה

להתחלת השיחה
אפשר לעזור?
היי 👋 כאן נציג ממרפאת אורי פלג,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן